معرفی کتاب صفر به یک

صفر تا یک (Zero to one) درباره‌ی پرسش‌هایی است که برای موفقیت در یک کسب و کار جهت انجام کارهای جدید، باید آن‌ها را بپرسید

 

کتاب صفر به یک

کتاب صفر به یک اثر پتر تیل می‌خوانید که راه‌اندازی استارتاپ کار بی فایده ای نیست، بلکه دقیقا عکس آن، رسیدن به موفقیت قابل پیش‌بینی می‌باشد. کتاب صفر به یک به شما می‌گوید برای ساختن آینده یا استارتاپ خود به چه چیزی نیاز دارید.

این کتاب در سپتامبر 2014 منتشر گردیده، این کتاب شامل چهارده فصل می‌باشد. فصل اول این کتاب، « چالش‌های آینده » نام دارد که توضیحاتی را  درباره‌ی پیشرفت افقی یا توسعه‌ای و پیشرفت عمودی یا شدید  بیان می‌کند.
در این فصل با اصطلاح «جهانی سازی» آشنا می‌شویم. که کشور چین به عنوان نمونه در رابطه با «جهانی سازی» در کتاب صفر تا یک، مورد مطالعه قرار گرفته است.
طبق گفته کتاب چین بهترین نمونه‌ی جهانی سازی است، چینی‌ها به شکل آشکار، هر چیزی را که در دنیای توسعه یافته کار می‌کند کپی می‌کنند. جهانی سازی طبق تعریف کتاب به معنای «گرفتن چیزهایی که در جایی کار می‎‌کنند و بردنشان به همه جا»

کتاب صفر به یک و سوالات

کتاب صفر به یک از محبوبیت خاصی بین کارآفرینان و استارتاپ‌ها برخوردار است .
که مجله فوربز گفته که خواندن آن به شما احساس قدرت فرابشری می‌دهد.
تقلید از یک الگو آسانتر از خلق چیزی نو است. انجام دادن کاری که می‌دانیم چگونه آن را انجام دهیم، جهان را از 1 به n می‌برد و چیزی آشنا به آن خواهد افزود. اما هرگاه چیزی نو خلق می‌کنیم، از «صفر به یک» می‌رویم.
این کتاب جزو پرفروش‌ترین از زمان انتشار همواره کتاب‌های حوزه نوآوری، کارآفرینی و استارتاپ‌ها بوده است و در اغلب لیست‌های «کتاب‌هایی که حتما باید مطالعه کرد» قرار دارد
عمل خلق، منحصر به فرد است، همانند خلق کردن چیزی بااهمیت! و نتیجه چیزی تازه و غریب است.

کتاب صفر تا یک پیتر تیلدرباره‌ی پیتر پیل؛ موسس پی‌پیل

پیتر تیل نویسنده کتاب صفر به یک (Peter Thiel)، کارآفرین، بشردوست و سرمایه‌گذار است. او در ایتدا دانشگاه فلسفه خواند و بعد از آن در رشته حقوق ادامه تحصیل کرد. او در دوران کارآموزی به عنوان دستیار یکی از معروف‌ترین معامله‌گرهای بورس سوئیس مشغول به کار شد و بعد به عنوان وکیل بورس و اوراق بهادر در آمریکا مشغول به کار گشت.

پیتر در سال ۱۹۹۹ به همراه سه نفر از دوستانش  پی‌پال را تأسیس کرد و به شدت در آن موفق شد.

آن‌ها سال ۲۰۰۲ پی‌پال را به ارزش ۱.۵ میلیارد دلار به ای‌بی فروختند. او سپس یک صندوق پوشش ریسک جهانی راه‌اندازی کرد و هم‌چنان به عنوان رئیس هیئت مدیره آن مشغول به کار است. پیترتیل به همراه دوستانش در پی‌پال در سال ۲۰۰۵ یک شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر به نام فاندرز فاند راه‌اندازی کردند. او اولین سرمایه‌گذار خطرپذیری بود که بیش از ۱۰٪ سهام فیسبوک را در سال ۲۰۰۴ خرید. او تجربه بسیار خوبی در کارآفرینی و ایجاد استارتاپ دارد و علم و تجربه او در کنار هم باعث شد تا او در سال ۲۰۱۵ به عنوان یکی از شرکای سرمایه‌گذاری در بزرگترین شتاب‌دهنده دنیا یعنی وای کامبینیتور وارد شود.

کتاب صفر تا یکانتشار کتاب کتاب صفر به یک در ایران

کتاب صفر تا یک به زبان‌های مختلف ترجمه شده است. در ایران هم از کتاب Zero to One اثر بلک مسترز ، پیتر تیل ترجمه‌های مختلفی منتشر شده است. این کتاب در ایران به عنوان «از صفر تا یک: نگاهی به شرکت‌های استارتاپ در سیلیکان ولی و نقش آن‌ها در تجسم آینده»منتشر شده است. اسم کتاب در نسخه‌های مختلف به صورت «صفر به یک»، «از صفر به یک» و «صفر تا یک» ترجمه شده است.

پاسخ به سوال
هدف گذاری در سال جدید
اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید